شاید همه ما در فصل زمستان، برای گرم کردن فضای خانه یا دفتر خود، تنها به دنبال پیدا کردن راه‌های فیزیکی و استفاده از تجهیزات گرمایشی باشیم اما فراموش شاید خیلی از ما از معجزه رنگ‌های گرم در این فصل سرد غافل شده باشیم. نتایج مطالعات بسیار، تاثیر رنگ‌ها را بر حواس انسان اثبات کرده‌اند. طبیعتا استفاده از رنگ‌های گرم در فصل سرد، می‌تواند حس گرما و شور و هیجان را به انسان القا کند. در ادامه توجه شما را به رنگ‌های پیشنهادی کمپانی‌های بزرگ و تاثیرگذار جهان برای فصل سرما جلب می‌کنیم. افزودن این رنگ‌ها به دکوراسیون، می‌تواند تاثیر قابل توجهی در ایجاد گرما و هیجان در خانه‌ها داشته باشد.

زمستان فصل سردی است و طبیعتا تمامی رنگ‌های موجود در طبیعت نیز به سمت سردی می‌روند پس طبیعی است که با دیدن رنگ‌های گرم، حس خوبی به ما دست بدهد.

تانگوی نارنگی

کمپامی مطرح «پنتون» که معمولا یکی از کمپانی‌های اصلی در تعیین رنگ سال محسوب می شود، رنگ بسیار گرم قرمز-نارنجی را به عنوان رنگ سال 2012 میلادی انتخاب کرد. فهمیدن دلیل این انتخاب چندان سخت نیست زیرا این رنگ سراسر پرشور و حرارت، بلافاصله فضای اتاق را پر انرژی کرده و با رنگ‌های تیره‌ای چون خاکستری، سبزابی یا نیلی هماهنگی بسیار خوبی دارد.

حس خوب زرد خردلی

تضمین می‌کنیم که این رنگ شاد لبخند را بر لبانتان بنشاند و شما را سرحال کند. امیلی مارو، مدیر بخش طراحی، مدل و رنگ شرکت Shaw Floors می‌گوید: رنگ‌های امسال تمیز‌تر و خالص‌تر (عاری از خاکستری) هستند و اینها رنگهایی هستند که حس مثبت و واکنش روانی خوبی را به دنبال دارند.

کرنبری میخوش

این رنگ زرشکی تیره نه تنها برای فصل تعطیلات، بلکه در طول زمستان همچنان تازه بنظر می‌رسد. استسی گارسیا، کارشناس پیش‌بینی روند مد در دکوراسیون می‌گوید: رنگ زرشکی کرنبری را با رنگ‌های متالیک یا سایه‌هایی چون موکا یا قهوه‌ای طلایی می‌توان تلفیق کرد.

طلایی شوید

در خانه و پیاده‌رو، طلایی، نزدیک‌ترین رنگ به رنگهای پایه است. سعی کنید ساختارهای قدیمی را بشکنید و رنگ طلایی را به عنوان یک رنگ ثابت استفاده کنید. این رنگ، در هر کجای دکوراسیون استفاده شود، به آن ظاهر کلاسیک می‌بخشد.

وسایل پر زرق وبرق استفاده کنید

شاید تصور اینکه بخواهیم تمام چهار طرف دیوار خانه را با رنگهای طلایی بپوشانیم کمی سخت باشد؛ اما با استفاده از یک یا دو وسیله دکوری متالیک می‌توانید به این هدف دست یابید بدون آنکه مجبور شوید تمام دیوارها را طلایی یا نقره‌ای رنگ کنید.

آبی معدنی

کمپانی پنتون، رنگ آبی مایل به سیاه (بلو بلک) را به فهرست رنگ‌های 2012 خود اضافه کرده است. این طیف رنگی غلیظ، یک زمینه عالی برای نورهای بسیار روشن فصل زمستان است.